Aktualności i wydarzenia rok 2016/17

13 grudnia 2016
Rozpoczęcie Akcji Serduszko.

Szanowni Państwo!

Od momentu powstania naszej placówki jesteśmy organizatorami akcji charytatywnej Serduszko, która była skierowana do wychowanków z Domów Dziecka przy ulicach Wałuszewskiej i Klasyków. Przez kolejne lata, wspólnie  – rodzice – uczniowie – nauczyciele – robiliśmy wszystko by spełnić zawarte w listach do Mikołaja prośby. Dzięki akcji Serduszko na twarzach obdarowanych dzieci gościł uśmiech, a w naszych sercach radość.

W tym roku na nasze dary czekają wychowankowie Domu Dziecka Nr 2 im. Janusza Korczaka przy ul. Jaktorowskiej 8 oraz filii przy ulicach:  Szczotkarskiej, Płockiej, Wolfkego. Łącznie 62 dzieci  w wieku od 1 – 18 lat.

Zmienia się też forma przygotowywania paczek, nie będzie listów do Mikołaja.  Co zatem powinno znaleźć się w paczkach?

Wychowankowie proszą o paczki z:

- kosmetykami (płyny i żele do kąpieli, antyperspiranty, mleczka i balsamy do ciała itp.),

- słodyczami,

- mile widziane także vouchery do kina.

Serduszka wraz z imionami i wiekiem dzieci są już dostępne w szkole (w sekretariacie /świetlicy). Odbierając serduszko prosimy o wpisanie na przygotowanej liście swojego imienia i nazwiska lub imienia i nazwiska swojego dziecka i klasę.

Koordynatorami akcji są Anna Palmerii (wychowawca kl. I) oraz pani Katarzyna Adamczyk (rodzic uczennic z kl. IV i zerówki).

Przygotowane i zapakowane paczki dostarczamy do szkoły najpóźniej 19 grudnia (poniedziałek) i przekazujemy organizatorom (lub zostawiamy w sekretariacie/świetlicy szkolnej z prośbą o przekazanie do organizatorów). Dostarczenie prezentów do Domów Dziecka zostało zaplanowane na 20 grudnia (wtorek w godzinach popołudniowych).