INSPIRACJA WARSZAWA BIAΜ艼A

mgr Hanna Sowi雟ka – Dyrektor Szko造
ponad 30-letnie do鈍iadczenie w pracy pedagogicznej

Drodzy Rodzice,
Gdyby鄉y my – doro郵i, bardziej dziwili si 鈍iatu, a zdziwienie to by這by po陰czone z podziwem dla wszystkiego, co nas otacza, o ile 豉twiej by這by nam 篡. Tymczasem w naszym 鈍iecie – 鈍iecie „du篡ch”, przyzwyczajamy si do 鈍iata jako takiego. Pozbawiamy si wtedy czego bardzo istotnego, co mówi這 nam, 瞠 篡cie jest wielk zagadk. „Ma造” si stale dziwi. „Dlaczego?” „Sk康?” „Gdzie?” Niezliczona ilo嗆 pyta, na które my – doro郵i nie zawsze mamy czas i ochot odpowiada. Znacie zapewne z dzieci雟twa bajk o nowych szatach cesarza . Cesarz chodzi kompletnie nagi i nikt z doros造ch nie odwa篡 si tego mu powiedzie . Dopiero ma貫 dziecko krzykn窸o, 瞠 cesarz jest nagi. Bardzo odwa積e dziecko.

W naszym Przedszkolu i Szkole b璠ziemy dok豉da wszelkich stara, aby dzieci, które Pa雟two nam powierzycie, by造 odwa積e. Aby mia造 okazj prze篡, poczu i do鈍iadczy tego wszystkiego, co wywo豉 w nich zdziwienie. Stwarza wi璚 b璠ziemy takie sytuacje dydaktyczno – wychowawcze, które b璠 wydobywa z dzieci pasj odkrywcz. Poka瞠my im, 瞠 droga do wiedzy mo瞠 by pasjonuj帷a, radosna i twórcza. Chcemy, aby w naszym Przedszkolu i Szkole, dzieci mia造 okazj do odkrywania w sobie w豉snych talentów. Inspiracj dla tych poszukiwa b璠zie nasz innowacyjny PROJEKT INSPIRACJA oraz bogata oferta zaj耩 dodatkowych. Mamy nadziej, 瞠 emocje, które towarzyszy b璠 dzieciom podczas rozsup造wania kolejnych w瞛ów zagadki, jak jest 篡cie i 鈍iat, b璠 fascynuj帷e. W drodze tej b璠 dzieciom towarzyszy nauczyciele, pedagodzy, terapeuci, trenerzy oraz wszyscy pracownicy INSPIRACJI. Po陰cz oni w sobie m這dzie鎍zy zapa i 鈍ie穎嗆 pomysów oraz do鈍iadczenie i m康ro嗆, któr daje wieloletni kontakt i praca z dzie熤i. Pragniemy, aby nasza Szko豉 i Przedszkole mia造 ten specyficzny klimat , który sprawia, 瞠 ma造 cz這wiek b璠zie przychodzi tu z przyjemno軼i i zaciekawieniem. Zdajemy sobie spraw z tego, 瞠 powierz nam Pa雟two swój najcenniejszy skarb – Wasze dziecko.

Dlatego zach璚amy Was do wspó逍racy. Zach璚amy aby鄉y wspólnie prze篡wali rado軼i dzieci, wspierali je w przydarzaj帷ych si czasem trudno軼iach. Wasz dotychczasowy trud, w這穎ny w wychowywanie dzieci, da im z pewno軼i dobre korzenie. W naszym Przedszkolu i Szkole chcemy dzieciom da równie skrzyd豉. Na zako鎍zenie troch sów o moich kompetencjach: Ponad 30 lat pracy jako pedagog, terapeuta, koordynator i wychowawca dzieci i m這dzie篡. Uko鎍zy豉m Akademi Muzyczn im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy z tytu貫m magistra sztuki, studia podyplomowe – Filozofia z Etyk na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz studia podyplomowe z zakresu Polityki i Zarz康zania O鈍iat na Uniwersytecie Warszawskim. Ponadto uko鎍zy豉m kurs kwalifikacyjny przygotowuj帷y do prowadzenia zaj耩 z wychowania do 篡cia w rodzinie, a tak瞠 kurs trenera muzykoterapeuty. W swej wieloletniej pracy pedagogiczno – wychowawczej pracowa豉m z dzie熤i w przedszkolu, szkole podstawowej i w gimnazjum. Wiele satysfakcji zawodowej, a tak瞠 czysto ludzkiej - da豉 mi praca z dzie熤i o szczególnych potrzebach edukacyjnych w szko豉ch integracyjnych.

Wielokrotnie doceniono moj prac nauczyciela i wychowawcy. Nagrody i wyró積ienia, otrzymywane wielokrotnie podczas lat pracy, s potwierdzeniem mojego zaanga穎wania w nauczanie i wspieranie dzieci i m這dzie篡.

Dziedziny wiedzy, które s mi bliskie to muzyka, etyka i filozofia. Energi do dzia豉nia nape軟iaj mnie moje liczne pasje, m.in. podró瞠 i 瞠glarstwo. Jestem szcz窷liw mam dwóch synów, i 穎n - my郵, 瞠 szcz窷liwego m篹czyzny.

Do zobaczenia w INSPIRACJI!
Hanna Sowi雟ka