INSPIRACJA WARSZAWA BIAΜ艼A

Strona g堯wna / O nas / Idea szko造

Idea szko造

Decyzj o powstaniu naszej placówki podj瘭i鄉y ju wiosn 2011 roku - jako przedsi瑿iorcy, mieszka鎍y Bia這喚ki, a przede wszystkim Rodzice.

Dla naszych dzieci poszukiwali鄉y przedszkoli, a pó幡iej szkó, które spe軟ia造by funkcj opieku鎍z, wychowawcz i edukacyjn – w pe軟ym tego s這wa znaczeniu. Zauwa瘸my potrzeby i braki, zarówno w samej infrastrukturze edukacyjnej na Bia這喚ce, jak i funkcjonuj帷ym systemie nauczania.

Na podstawie analizy potrzeb rodzin z ma造mi i starszymi dzie熤i - naszych znajomych i przyjació, postanowili鄉y stworzy nowe miejsce dla dzieci: ekologiczne, zarz康zane zgodnie z ide nowoczesnej pedagogiki holistycznej, wspieraj帷e zarówno dzieci, jak i doros造ch - w ich odpowiedzialnej pracy Rodzica.

W INSPIRACJI pragniemy naucza w duchu:
  • wyra瘸nia siebie i swojej odr瑿no軼i poprzez indywidualne talenty, inteligencj i intuicj,
  • odwa積ego, niezale積ego my郵enia,
  • twórczej rado軼i i energii,
  • gotowo軼i do rozumienia potrzeb innych, empatii i mi這軼i,
  • wspó逍racy,
  • troski o sprawiedliwo嗆,
  • ekologii i 鈍iadomo軼i wspó透ale積o軼i 鈍iata przyrody oraz ludzkiego 篡cia,
  • szacunku dla 篡cia we wszelkich jego przejawach, poczuciu jedno軼i z ca陰 planet,
  • ideaów olimpijskich w sporcie, szacunku do przeciwnika i gry fair play.