Strona główna / O nas / Obiekt / Sala gimnastyczna

Obiekt

Sala gimnastyczna

Inspiracja jest w formie!
18 maja w naszej szkole po raz pierwszy została zorganizowana „Mehofferiada”, czyli dzień otwarty „na sportowo”. Impreza odbyła się przy okazji inauguracji szkolnej sali gimnastycznej. Tego dnia odwiedziło nas wielu wspaniałych gości… Rodzice z dziećmi, kadra, przyszłoroczni nauczyciele klasy IV i V „Inspiracji” oraz legendy sportu polskiego, takie jak: Andrzej Strejlau, czy Marian Woronin. Przecinając wstęgę wspólnie z naszą panią Dyrektor- Hanną Sowińską, oficjalnie oddali obiekt do użytku.
W między czasie ogłoszony został konkurs na nazwę sali gimnastycznej, który spośród wielu interesujących zgłoszeń wyłonił zwycięską nazwę : „Arena Sportowych Inspiracji”.
Prelekcję na temat zbawiennego wpływu aktywności fizycznej na nasze zdrowie wygłosił nam dr n. med. Piotr Gryglas. Jesteśmy wdzięczni doktorowi za wszystkie wskazówki.
Po mini wykładzie przyszedł czas na zaprezentowanie umiejętności sportowych naszych uczniów oraz kadry nauczycielskiej. Wystąpili nasi mniejsi i więksi judocy, piłkarze oraz cheerleaderki. Następnie wspólnie wykonaliśmy taneczny aerobik.
Podczas trwającej przerwy, nauczyciele klasy IV i V roku szkolnego 2013/2014 przeprowadzili zajęcia pokazowe oraz warsztaty plastyczne dla swoich przyszłych wychowanków. Dzieci były oczarowane ;)
W ramach „Mehofferiady” zorganizowanych zostało także wiele konkurencji sportowych, w których mogły spróbować swoich sił całe rodziny. Spośród wielu kategorii nasi goście mogli wybierać: skoki w workach, slalom z piłkami, rzut do celu, rzut do bramki, a przede wszystkim turniej tenisa stołowego o puchar szkoły, którego zwycięzca mógł zmierzyć się w tej dyscyplinie z panią Dyrektor.Emocji sportowych było co niemiara. Jednak nie o wynik sportowy chodziło, a o zabawę. A zabawy i uśmiechu na twarzy nie zabrakło tego dnia nikomu!
Najbardziej wyczekiwanym punktem drzwi otwartych była licytacja charytatywna, której uczestnicy mogli wrócić do domu, między innymi z :koszulką Miroslava Radovića z Legii Warszawa, czy piłką podpisaną przez reprezentację klubu piłkarskiego „Górnik Zabrze”. Wspólnie udało nam się zebrać aż 3,000 zł, dzięki którym dzieci z Domu Dziecka mogą wyjechać na w pełni zasłużone wakacje. Dziękujemy za hojność i wsparcie.
Po tak wielu zmaganiach fizycznych, głodni (nie tylko wrażeń sportowych) udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez restaurację „Złoty Lin”.
Podniebienia dzieci podbił rosół z kluskami francuskimi, natomiast rodzice zachwyceni byli chłodnikiem. Słodkim hitem poczęstunku okazało się być ciasto marchewkowe, którego przepisem podzieliła się z nami nasza ulubiona restauracja.
Dziękujemy wszystkim za przybycie!

22 maja 2013
Otwarcie - 18 maja 2013